הסרת פגמים בעור באמצעות לייזר - זה אפשרי

אם פעם אנשים נאלצו להסתפק במראה הפגמים בעור כמו גזרה משמים או כתוצאה מבעיות שונות כמו אקנה, הרי שהיום המכשור הרפואי והתכשירים שבהם משתמשים מצליחים להבטיח לאנשים מראה חסר פגמים בעור, וטיפול מושלם בבעיות קשות כמו העלמת צלקות אקנה. אקנה הוא הרי אחת הבעיות הכי נפוצות שיש ואנשים רבים שעברו את גיל ההתבגרות עם עור פנים שנפגע מחיידק האקנה אבל התקשו לטפל בכך בגלל השינויים ההורמונליים, יודעים כיום שיש דרכים נוספות לטפל בתוצאות של האקנה הקיצוני שהשאיר בפניהם צלקות וחטטים לא אסתטיים. השיטות נעות מפילינגים שונים ועד טיפולי לייזר ומכשירי אור שונים ומתוחכמים שנועדות בדיוק בשביל זה.

שיטת הלייזר לצורך העלמת צלקות אקנה

לייזר הוא מכשיר קרן אור רבת עוצמה שגילו שאפשר לבצע בעזרתה פילינג בעומקים שונים על מנת להסיר את שכבת העור העליונה ולעודד בכך צמיחת שכבת עור חדשה שנראית טוב יותר. מכיוון שחלק מהצלקות מעמיק עד שכבות העור העמוקות, נחוץ לייזר מסוגים שונים ותקופות החלמה שונות על מנת לבצע את הטיפול הזה לקבלת תוצאות משביעות רצון. תוך כדי תיקון החטטים והצלקות גם מתקנים פגמים נוספים בעור מבלי לשנות מהגוון שלו, אם זהו טיפול שטחי יותר או משנה גוון בטיפול העמוק ביותר.

הטיפולים בלייזר מתאימים להעלמת צלקות האקנה בהצלחה, הן הבינוניות, הן העמוקות והשטחיות. זה תלוי באיזה מכשיר משתמשים ובהתאם גם התוצאות. לאחר הפילינג בלייזר יש להמתין תקופת החלמה של כמה ימים עד שבועיים תלוי בשיטה. הלייזר מחזיר את הביטחון העצמי לאנשים ואת החיוך לפנים.

העלמת קעקועים ופיגמנטציה

מתברר שמכשירי הלייזר השונים ואלה שפועלים על אור בתדרים שונים יכולים להתמודד בהצלחה גם עם פגמים נוספים, כולל טיפול בסימני מתיחה בעור או טיפול בכתמי פיגמנטציה שנראו בלתי הפיכים. אם פעם היו נוהגים להשתמש בפילינג כימי וקילופים מכניים, הרי שהיום אפשר להשתמש בלייזר על סוגיו גם להסרת כתובות קעקוע, להבהרת כתמים ולסילוק קמטי מתיחה של העור.

את הטיפולים הללו יש לקבל במקומות מוסמכים לטיפול בפגמים בעור, כגון: מקומת שקיבלו את כל הרישיונות וההיתרים ואצל קוסמטיקאיות או רופאי דרמו-קוסמטיקה שהוכשרו לכך בהתאם למצב המטופל והטיפול הנדרש לו. בכל מקרה, בגלל החשיפה הגדולה של העור החדש שמתחת לעור שהוסר, יש להקפיד על ככללי הזהירות המחמירים ביותר, לא להיחשף לאור ולשמור על מצבו של העור מפני חומרים חריפים. מאליו מובן שכדאי גם לא להיחשף לשמש אחר כך בכלל כדי למנוע היווצרות כתמים נוספים.