חשוב שכולנו נאהב את העור שלנו, אלא שלמרבה הצער יפי העור יכול להשתנות מאוד לאורך השנים. נמשים, כתמים ושינויים לא רצויים בצבע העור הם אמנם חלק מתהליך ההזדקנות, אבל היום בזכות טכנולוגיית הלייזר יש לכם הזדמנות להחזיר את הגלגל אחורנית.

כתמי גיל, נמשים וכתמי עור אחרים נגרמים על ידי מלנין, הפיגמנט שמעניק לעור את צבעו. כאשר העור נחשף לשמש, התאים המייצרים את המלנין נזעקים ומגבירים את ייצור המלנין על מנת להגן על העור מנזקי קרני השמש. עם השנים, מצבורי המלנין נחשפים על פני העור ונראים ככתמי פיגמנטציה כהים יותר מגוון העור הטבעי. 

השוק מציע היום טיפולים שונים להסרת פיגמנטציה זו, כמו משחות הבהרה או פילינג כימי, אבל הטיפול בלייזר נחשב לטכנולוגיה העדכנית, היעילה והטובה ביותר להסרת כתמי פיגמנטציה.

לפני שאתם מתחילים לחפש את הקליניקה הטובה ביותר, הנה כמה דברים שעליכם לדעת על הסרת פיגמנטציה בלייזר:

1- מה קורה בזמן הטיפול בלייזר?

טיפול בלייזר הוא הליך זעיר פולשני ויעיל להבהרה או להסרה של פיגמנטציה. הליך זה משתמש באורכי גל ספציפיים של לייזר, המכוונים אל הפיגמנטים מתחת לעור. הקרנה זו גורם לפירוק תאי הפיגמנטים, ואלה מסולקים בהדרגה מהגוף באופן טבעי על ידי המערכת החיסונית.

בחירת סוג הלייזר המפיק את אורך הגל המתאים למטופל, תלויה באופי הפיגמנטציה, בסוג העור ובתגובתו לטיפול. 

האם הטיפול בלייזר כואב? ובכן, לפני כל טיפול בלייזר, מוחל קרם הרדמה מקומי על האזור שיטופל, כדי למזער את אי הנוחות. עדיין אתם עשויים להרגיש עקצוץ קל, אבל בדרך כלל מדובר בטיפול נסבל ולא בכאב קשה מנשוא. ההליך גם לא מצריך אשפוז, ורוב האנשים חוזרים לפעילות היומיומית שלהם מיד לאחר הטיפול.

2- האם יש לי יותר מסוג פיגמנטציה אחד על הפנים?

לרוב האנשים אין פיגמנטציה מסוג אחד בלבד. סוגים שונים של פיגמנטציה נוצרים בעומקים השונים של העור. המשמעות היא שיהיה צורך בסוגי לייזרים שונים כדי לטפל בכל כתם עור ביעילות.

3- מהם סוגי הלייזרים השונים?

יש שני סוגים עיקריים של לייזרים – לייזר אבלטיבי (Ablative) ולייזר לא-אבלטיבי (Non-ablative).

בנוסף, כדי לטפל בסוגים שונים של פיגמנטציה משתמשים גם ב:

האם אפשר לשלב טיפול בסוגי לייזר שונים בפגישה אחת?

כן, זה אפשרי. למעשה, לעתים קרובות נעשה שימוש בשילוב של סוגי לייזרים שונים כדי להבטיח שיפור מיטבי המקדם גוון עור אחיד.

4- מה קורה לאחר הטיפול בלייזר?

למרות שהטיפול בלייזר מייצר תוצאות מהירות יותר בהשוואה לקרמים להבהרה, עדיין נדרש זמן עד שהעור יתאושש לפני שתראו את התוצאות הסופיות.

תופעות הלוואי הנפוצות מיד לאחר ההליך הן: אדמומיות, נפיחות ושלפוחיות. הנחת קרח על האזור המטופל תקל על תופעות אלה. עם זאת, חשוב לא לשפשף, לשרוט או להחמיר בצורה אחרת את מצב האזור המטופל, כדי לא להפריע לתהליך הריפוי ולא לגרום להצטלקות. בדרך כלל העור יירגע תוך 24 שעות.

לסיום, כתמי פיגמנטציה הם תופעה שכיחה מאוד, ולמרות שבדרך כלל הם לא פוגעים בבריאות, אנשים מוטרדים מהמראה האסתטי שלהם. כתוצאה מכך רבים מהם מנסים שיטות ודרכים להבהיר את הכתמים ולהשיג גוון עור אחיד. הסרת פיגמנטציה בלייזר היא אחת השיטות היעילות ביותר שתיתן לכם פתרון שהוא גם יעיל וגם מהיר.